Vasario 10 d. Vilniaus oro uoste pasitikome Erazmus + projekto "Art for life: developing life skills through  arts" dalyvius iš Lenkijos, Portugalijos, Turkijos ir Latvijos. Po apžvalginės ekskursijos po Vilniaus senamiestį vykome į Katyčius, kur vasario 11 d. pagrindinėje mokykloje ir startavo šis tarptautinis mainų projektas.

Svečiai mokiniai apsigyveno mokinių šeimose, mokytojai - viešbutyje Šilutėje. Visą savaitę svečių ir namiškių komanda dalyvavo įvairiose su menu susijusiose veiklose, susipažino su Lietuva, kartu su Katyčių bendruomene paminėjo Vasario 16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės dieną.

Pirmadienį mokykla projekto dalyvius sutiko nuotaikinga mokinių programa, svečius pasveikino projekto koordinatorė socialinė pedagogė Ina Stankevičiūtė, mokyklos direktorius Algirdas  Plaipa, seniūnas Jonas Lukošaitis. Po nuotaikingo svečių prisistatymo ir pietų vyko aktyvios kūrybinės veiklos: piemenėlių dainos, liaudies instrumentų pristatymas, žaidimai.

Savaitė neapsiribojo veiklomis mokykloje.

Vasario 12 d. Klaipėdos pedagogų  centre vyko muzikos terapijos užsiėmimas. Afrikos būgnai puikiai nuteikė, buvo labai įdomu. Klaipėdos pilies muziejuje projekto dalyviai gamino amuletus ir vaidino šešėlių teatrą –visi tapo aktoriais. Linksmai ir nuotaikingai mokiniai leido laiką Klaipėdos jaunimo teatre, dirbo grupėse, kūrė sceninius etiudus.

Baltijos jūra visus pasitiko banguodama, skleisdama šaltį, vėją. Tai dar viena, bet „šalta“ patirtis svečiams iš subtropinių šalių - Turkijos ir Portugalijos.

Vasario 13 d. tarptautinio projekto Erasmus + dalyviai vyko į Kelmę. Kultūros ir pramogų centre vyko paskaita apie lietuvių liaudies pučiamuosius, styginius ir dumplinius muzikos instrumentus. Vėliau dalyviai buvo pakviesti į salės vidurį pamiklinti kojų. Prasidėjo linksmybės – visi mokėsi ir šoko lietuvių tautinius šokius.

Po pietų pasuko link Kražių. Pažintis su miesteliu prasidėjo nuo senos ir skausmingos Kražių bažnyčios istorijos, vėliau persikėlė į Kultūros ir pramogų centrą, kur ekskursijos vadovas papasakojo ir miestelio istoriją.

Vėliau prasidėjo "vakaruška". Visus linksmino centro folklorinis ansamblis. Visą valandą liejosi dainos ir juokas, žliaugė prakaitas. Vakarėlį vainikavo žemaitiškas kastinis su neluptomis bulvėmis ir namine giria.

Diena pralėkė kaip vėjas!..

Vasario 14 d. Šeiko šiuolailinio šokio teatre Klaipėdoje projekto dalyviai savo kūrybinius įgūdžius ugdė šokio judesiais improvizuodami situacijas ir šokio kalba bandydami suvaidinti gyvenimiškus siužetus. Improvizuodami ir šokdami "artistai" net nepajuto, kaip pralėkė beveik dvi akademinės valandos. Na, o Klaipėdos Lėlių teatre jau virtę  "lėlininkais" mokėsi paprastos technikos - kaip A4 formato  popieriaus lapą transformuoti į judančią lėlę. Dieną vainikavo įspudinga šviesų festivalio programa, Anikės aikštėje ir kitose senamiesčio erdvėse , skirta Valentino ir Lietuvos nepriklausomybės dienoms.

Vasario 15 d. kartu su svečiais Katyčių turgaus aikštėje ir seniūnijos salėje  šventėme Vasario 16-ąją.

Na, o po atsisveikinimo ceremonijos, kurios metu buvo išdalinti projekto sertifikatai, dėkota namiškiams ir svečiams,  vėl linksmas vakarėlis su krašto dainomis ir šokiais bei žaidimais.  Čia jau ir  šeimos, kuriose apsigyveno svečiai iš užsienio ir folkloro ansamblis "Verdainė". Linksmybės iki...išsiskyrimo ašarų.

Savaitė pralėkė greitai. Svečiai dėkojo už šiltą priėmimą, įdomias ir prasmingas veiklas, džiaugėsi mūsų mokinių ir mokytojų kūrybiškumu, šeimų šiltu priėmimu ir, žinoma, begaline projekto nauda visiems jo dalyviams.

Mokytojų, projekto dalyvių D. Pielikienės, Ž. Vaicekauskienės ir M. Lukošaitienės informacija.

Projekto dalyvių nuotraukos.

51874717 261305584764944 3902889481123921920 n

52001751 2752714431619421 4379182404854611968 n

IMG 8040

IMG 8059

IMG 8077

Erasmus+ mokyklų mainų partnerysčių projekto ”Arts for life: developing life skills through the arts” dalyvių susitikimas Pelči, Kuldiga, Latvija. Dalyvavo mokytojai ir mokyklų darbuotojai iš Latvijos, Lietuvos, Turkijos, Lenkijos ir Portugalijos.