2014 m. rugsėjo 22 – 26 d. Katyčiuose vyko jau ketvirtasis projekte dalyvaujančių mokyklų susitikimas. Taip buvo užbaigtas pirmųjų projekto metų ratas, prasidėjęs praėjusį rudenį Brasove (Rumunija). Susitikimo tema buvo ,,vasara“, o data lyg atsitiktinai, lyg simboliškai sutapo su vasaros pabaiga bei astronominio rudens pradžia – Rudens lyge (lygiadieniu).

Šilutės r. Katyčių pagrindinėje mokykloje susirinkusius svečius ir vietinius mokinius bei mokytojus pasveikino Šilutės rajono savivaldybės vicemeras A. Gečas, Švietimo skyriaus atstovė V. Kubaitienė, Katyčių seniūnė J. Tamavičienė, Katyčių pagrindinės mokyklos direktorius A. Plaipa. Jiems koncertavo Katyčių mokyklos mokiniai ir mokytojų kolektyvas. 9 – 10 kl. mokiniai surengė svečiams ekskursiją po mokyklą, kurios metu pristatė mokomuosius dalykus, mokymo priemones, kabinetus. Savo ruožtu, kiekvienos dalyvaujančios mokyklos komanda buvo parengusi ir pristatė namų darbą ,,Vasara mano šalyje“. Džiugino pristatymų turinio ir formatų įvairovė: nuo trumpo vaidinimo iki rimtos objektyvių rudens kriterijų analizės.

Atvykusieji mokiniai ir mokytojai apsilankė Katyčių evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur, skambant vargonų muzikai bei giesmėms, juos pasitiko kunigas R. Moras. Taip pat jie svečiavosi Katyčių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojo ir bibliotekininkės V. ir A. Valaičių sodyboje, kur galėjo apsidairyti pastarųjų kuriamoje liaudies buities ekspozicijoje bei išsikepti tradicinių Mažosios Lietuvos „vofelių“.

Visos susitikimo dienos buvo užpildytos intensyvia veikla, kurios metu svečiai galėjo susipažinti su Lietuvos gamtiniais ypatumais, istorija. Jie lankėsi Kuršių Nerijos nacionaliniame parke, Kryžių kalne, Ventės rage, vaikščiojo po Klaipėdos senamiestį. Buvo organizuotos ir kūrybinės dirbtuvės. Kaip žinoma, Lietuva – tai paukščių, visų pirma gandrų, šalis. Pavasarį minime 40 paukščių dieną, o vasaros pabaigoje, rudens pradžioje - paukščių palydas. Todėl visiems susitikimo dalyviams buvo pasiūlyta pasigaminti ,,savo paukštį“ iš šieno, kitų gamtinių medžiagų ir jį paruošti tolimai kelionei. Svečiams padėjo tautodailininkai A. ir V. Raukčiai. Susitikimo pabaigoje buvo apibendrintos vykdytos veiklos, patikslintas tolesnis projekto veiklos planas. Penktasis projekto susitikimas vyks lapkričio 3-7 dienomis Almonte, Ispanijoje.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Šilutės r. Katyčių pagrindinės mokyklos mokiniams, jų tėvams, mokytojams, bendruomenės atstovams, VšĮ ,,Kretingos maistas“, padėjusiems organizuoti ir įgyvendinti daugiašalės partnerystės Comenius projekto ,,The Seasons – resources for developing key skills to our students“ susitikimą Katyčiuose.

projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.