katyciumokykl

Katyčių pagrindinė mokykla - Comenius projekto dalyvė

Šilutės r. Katyčių pagrindinė mokykla pirmą kartą dalyvauja tarptautiniame Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekte. Projektą „The Seasons - resources for developing key skills to our students“ („Metų laikai - mokinių gebėjimų ugdymo šaltinis”) vykdo septynios šalys: Rumunija, Turkija, Ispanija, Čekija, Lenkija, Italija ir Lietuva. Šio projekto veiklą jungianti tema - keturi metų laikai, jų kaita gamtoje ir žmogaus gyvenime. Sekdami metų laikus, mokiniai susipažins su kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies tradicijomis, kultūriniais ir gamtiniais ypatumais, tobulins anglų kalbos žinias. Projektą finansuoja Europos Komisija, jo trukmė – 2 metai.

Susitikimas Rumunijoje

Susitikimas Lenkijoje

Susitikimas Turkijoje

Susitikimas Lietuvoje

Susitikimas Ispanijoje

Susitikimas Italijoje

Susitikimas Čekijoje

Projektas "Murkiantys katinai"

Neformali jaunų žmonių grupė iš Katyčių“ KITE KATE“ įgyvendindama programos „Veiklus jaunimas“ projektą „Murkiantys katinai“ siekia keisti stereotipinį požiūrį į jaunus žmones. Kyla klausimas, kodėl pasirinktas toks projekto  pavadinimas? Kadangi visa ši jaunų žmonių grupė gyvena Katyčių seniūnijoje. Katinas prieštaringai vertinamas gyvūnas, vieniems - tai namų jaukumo ir šilumos simbolis, kitiems - tai grėsmės (juoda katė) pranašas, tai ir jaunimas vertinamas nevienodai.

Jaunimas šiuo projektu neformaliais kūrybiniais veiklos metodais bando keisti savo aplinką ir pačius save.

Pirmoji veikla buvo iššūkis išmokti groti  gitaromis. Iš pradžių ši idėja atrodė lyg neįgyvendinimas tikslas, tačiau kai prie mūsų prisijungė toks gausus bendraminčių būrys (mūsų net 22), atrodo, kad viskas sekasi „lengviau“.

Jaunimas šiame kupiname iššūkių kelyje jau įgyvendino veiklas, kuriomis galės pasidžiaugti ne tik jie patys, bet ir visa bendruomenė. Seminare su tautodailininku Edmundu Naujoku susipažinome su medžio skulptūros ypatumais. Praktinio seminaro metu buvo sukurta ąžuolinė skulptūra-suolelis „Katinai“. Su šiuo kūriniu visa Katyčių seniūnijos bendruomenė galės susipažinti balandžio mėnesį per planuojamą organizuoti jaunimo dieną. Veikla neapsiėjo be iššūkių, labai sunku buvo surasti tinkamą ąžuolą skulptūrai, todėl norėtumėme padėkoti Rambyno girininkui Ričardui Mažučiui už neįkainojamą pagalbą.

Gruodžio 13 dieną apsilankėme Žemaičių Naumiesčio parapijos namuose, kur susitikome su katalikišku jaunimu. Buvome svetingai priimti Žemaičių Naumiesčio jaunimo bei jų vadovės Virginijos Rupainienės.  Jaunimo grupė „KITE KATE“  pristatė vykdomo projekto tikslus ir įgyvendintas veiklas. Visi buvo įtraukti į grupines - kūrybines veiklas.  Perteikėme savo patirtį formuojant grupes, kūrėme dainų žodžius bei muziką. Bendrai sukurtos dainos nuskambėjo gana šauniai.

Vėliau susėdęs už Adventinio stalo jaunimas bendravo ir dalijosi savo patirtim.

Renginys užsibaigė graffiti  piešimu. Kartu piešėme bendrą paveikslą. Žinoma, daugeliui tai buvo pirmas kartas, todėl paveikslas išėjo itin „modernus“. Jaunimo grupė „KITE KATE“  pakvietė jaunuolius į Katyčius į balandį organizuojamą jaunimo dieną. Naumiestiškiai neliko skolingi ir mūsų jaunimo grupę apdovanojo autoriniais skirtukais, minint Žemaičių krikšto 600 metų sukaktį, bei saldžiomis dovanomis.

Projektas tęsis iki gegužės mėnesio, todėl manome, kad atliksime dar daug gražių veiklų. Šių veiklų negalėtumėme padaryti be ES programos „Veiklus jaunimas“ finansinės paramos.