DSC 0065

 „TRIJŲ KOLONŲ“ principas:

Mokytojai, mokiniai, tėvai laiko mokyklos „stogą“

     Misija - mokykla, kurdama mokymąsi skatinančią aplinką, teikia kokybišką ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį išsilavinimą ir neformalųjį švietimą, ugdo asmenybę, pasirengusią tolesniam mokymuisi ir gyvenimui šiuolaikinėje visuomenėje.

     Vizija – moderni, besimokanti, atvira kaitai mokykla, kurioje saugu ir gera mokytis, dirbti ir kurti.

Gegužės 19 Vilniaus oro uoste pasitikome Erazmus + projekto "Developing pupils' skills" dalyvius  iš Slovėnijos, Islandijos, Turkijos ir Ispanijos mokyklų, pavedžiojome po Vilniaus senamiestį.  Kitą dieną   svečiai rinkosi Katyčiuose. Juos sutiko programą paruošę mokiniai ir mokytojai. Čia jie susipažino su mokykloje organizuotos dienos "Lėlių teatras: pasakos ir legendos" personažais - mokinių pagamintomis popierinėmis lėlėmis. Penkias dienas mokytojai dirbo pagal labai turiningą programą, orientuotą į pagrindinę projekto temą "Pasakos ir legendos mokinių ugdyme". Katyčiuose, Švėkšnoje, Gelgaudiškyje, Klaipėdoje ir Neringoje mišri mokytojų komanda su savo srities specialistais mokėsi tradicinių meno darbų: popieriaus karpinių (tautodailininkė Rūta Čiuželienė), vėtrungių gamybos (Švėkšnos amatų centras), sodų vėrimo (Bikavėnų kaimo tradicijų centro specialistė Nijolė Stanelienė).

Teatralizuota ekskursija po Gelgaudiškio dvarą, Rambyno kalno legendos, Raganų kalno pasakos Kuršių nerijoje, sūrio "Džiugas" degustacija su legendomis apie Džiugą , užsiėmimas Pilies muziejuje "Klaipėdos legendos" ir kitos veiklos pasakų ir legendų tematika, Lietuvos gamta ir šiltas priėmimas sužavėjo svečius. Atsisveikinimo vakaronėje, kuri vyko su folkloro kolektyvu "Verdainė",  užsieniečiai mokytojai negailėjo pagyrimo žodžių projekto vadovei Inai Stankevičiūtei bei mokyklos bendruomenei už labai gerą susitikimo organizavimą, turiningą ir naudingą programą, puikiai išmoktas prasmingas  pamokas. Svečiai žavėjosi Lietuvos gamtos grožiu, švara, skaniu maistu ir šiltais mūsų krašto žmonėmis.

Kitas projekto dalyvių susitikimas vyks rugsėjo mėn. Slovėnijoje.