Gegužės 17-ą Vydūno gimnazijoje rinkosi gimnazistai ir svečiai, atsiliepę į kvietimą dalyvauti geografijos naktyje „Pasaulio paveldas mūsų rankose – kultūrų įvairovė“ ir norintys penktadienio vakarą praleisti turiningai.

Dalyviai – mokiniai iš Šilutės gimnazijų, Jankaus, Usėnų bei Katyčių mokyklų – buvo suskirstyti į mišrias komandas, kurios turėjo atstovauti skirtingoms pasaulio valstybėms. Žinoma, komandose pirmiausiai susipažinome, o tada vyko veiksmas. Renginio pradžioje vyko orientacinės varžybos – pasitelkus mokyklos planą reikėjo surasti vietas, kur slėpėsi atsakymai į pateiktas užduotis. Šių varžybų metu mokiniai ne tik sužinojo naujų dalykų apie gimnaziją, bet ir mokėsi orientuotis pagal planą. Atlikę užduotis  gaudavome savo šalies vėliavos dalį. Turėjome surinkti visą savo šalies vėliavą.

Po aktyvių varžybų jaunieji geografai atsikvėpė žiūrėdami filmuką apie savo atstovaujamas šalis ir interaktyviai pasitikrino turimas žinias. Kiekviena komanda savo šalį pristatė ruošdami skaidres PowerPoint programa. Komandos buvo labai kūrybingos- kiekviena kiek įmanoma kūrybiškiau pristatė savo šalį. Kai kurios komandos prabilo japoniškai, graikiškai, angliškai.

Renginio pabaigoje sužinojome užduočių atlikimo rezultatus, atsiėmėme apdovanojimus  ir keliavome namo.

Renginys visiems tikrai patiko ir paliko įspūdį, nes jis buvo kitoks, jis buvo skirtas būtent pasaulio kultūrų pažinimui.

Informavo Dovilė Čemerkaitė