DSC 0065

 „TRIJŲ KOLONŲ“ principas:

Mokytojai, mokiniai, tėvai laiko mokyklos „stogą“

     Misija - mokykla, kurdama mokymąsi skatinančią aplinką, teikia kokybišką ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį išsilavinimą ir neformalųjį švietimą, ugdo asmenybę, pasirengusią tolesniam mokymuisi ir gyvenimui šiuolaikinėje visuomenėje.

     Vizija – moderni, besimokanti, atvira kaitai mokykla, kurioje saugu ir gera mokytis, dirbti ir kurti.

Gegužės 7 dieną, 8.30 val. mūsų mokyklos mokiniai su mokytoju Algimantu Valaičiu ir bibliotekininke Vanda Valaitienė, išvykome į renginį Bitėnuose: ,,Knygnešių keliais – misija įmanoma“.

   Prie Martyno Jankaus muziejaus, kur renginys ir prasidėjo, atvažiavome apie 9.30val. Dar turėjome palaukti, kol atvyks kitos komandos, kurių turėjo būti 10, bet atvyko tik 9 komandos.10.00 val., kai mums buvo papasakotos visos renginio taisyklės, nuostatos ir prisistatė komandos, prasidėjo įdomiausia ir energingiausia renginio dalis.

   Mums padavė voką, kuriame buvo įdėta: žemėlapis, lapai su kryžiažodžiu, taisyklės su tiksliais kelio nusakymais, pieštukas ir virvelė, kuria turėjome pasinaudoti slaptažodžio sudėjimui.

   Pradžioje sekėsi gana sunkokai, ėjome per miškus, dilgėlynus ir ne kartą galvojome, kad jau nusukome ne ten, tačiau auklėtojas vis mus drąsino, kad viskas bus gerai. Kai perėjome į retesnę vietą, pradėjo visai neblogai sektis. Dirbdami komandoje gana greitai suradome visus penkis mums skirtus užrašus- tolesnius kelio nusakymus, kryžiažodžio klausimus, be kurių mūsų komandos kapitonas Nojus nebūtų galėjęs pasiimti mums skirtų knygų, kurias saugiai turėjome pargabenti tuo pačiu arba lengvesniu keliu spaudos surinkėjams. Gabenant knygas svarbiausia buvo praeiti patikrą, kuri kiekvieną rastą knygą atimdavo. Knygas slėpėme visur: kelnėse, kišenėse, kuprinėse ir net pačiame dokumentų voke. Mums pavyko – Nojus gana sėkmingai valtele įveikė vandens telkinį ir pasiekė spaudos surinkėjus, mes laimėjome I-ąją vietą.

   Visi labai džiaugėsi ne dėl dovanų, bet dėl to , kad sugebėjome įvykdyti visas renginio užduotis. Vėliau dar ir atsigėrėme arbatos, pavalgėme plovo, žaidėme žaidimus, pamatėme dresiruotų šunų pasirodymą.

Šiame renginyje mūsų klasė su auklėtoju ir bibliotekininke dalyvavome antrą kartą. Su malonumu nuvažiuotumėme ten ir kitais, ar net ir dar kitais metais.

                                     Dovilė Čemerkaitė, 8 klasės mokinė