Gegužės 24 -2 7 dienomis mokyklos bendruomenė jungėsi į nuotoliniu būdu vykstantį susitikimą vienoje Ispanijos mokyklų. Kompiuterio ekrane susitikome su turkais, islandais, slovėnais ir ispanais- mokytojais ir mokiniais. Erazmus projektas "Developing pupils  skills" trukęs 2 metus, kurio metu apsilankėme Turkijoje (Adana), Slovėnijoje (Škofje Loka), Islandijoje (Akureir), virtualiai baigėsi Ispanijos Andalūzijos provincijos  Sevilijos regiono Lebrijos miesto mokykloje.

Susitikimų metu ispanų mokiniai pasveikino projekto dalyvius menine programėle.  Pamatėme mokyklos sukurtą filmą apie Sevilijos miesto istorijos ir architektūros  įžymybes. Taip pat mums buvo pristatyta  garsioji Lebrijos festivalio tradicija su nuostabiais karnavaliniais apdarais ir amarilių žiedais plaukuose, pademonstruota, kaip visas regionas ir  mokykla ruošiasi karnavalui. Mokiniai pademonstravo kaip gaminamas tradicinis patiekalas gaspačio, kaip mokykloje mokomasi šokti tradicinį Andalūzijos šokį flamenko. Pasiklausėme Andalūzijos regiono dainų.

Mokiniai virtualiai pavedžiojo projekto dalyvius po savo mokyklą, parodė ugdymo aplinkas, valgyklą, kiemą, biblioteką, supažindino su mokytojais. Pasidžiaugėme estetiška, jaukia mokykla. Projekto metu pabendravome tarpusavyje, pasikalbėjome apie pandeminio laikmečio iššūkius ir labai apgailestavome, kad negalėjome susitikti gyvai saulėtoje Ispanijoje.

Informavo M.Lukošaitienė