Vasario 5 dieną 5 – 8 klasių mokiniai vyko į Usėnų pagrindinę mokyklą dalyvauti viktorinoje „Matematika aplink mus“. Be mūsų dalyvavo ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokiniai.

Dalyviai iš skirtingų mokyklų susiskirstė į komandas po keturis. Iš viso komandos turėjo išspręsti 12 įvairiausių užduočių. O sirgaliai, kad nenuobodžiautų, atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus. Teisingas atsakymas – prizas saldainis! Sirgaliai buvo labai aktyvūs.

Įpusėjus užduočių sprendimui, vienas dalyvis iš kiekvienos komandos dalyvavo „Žinių takelyje“ – atsakinėjo į jiems skirtus klausimus. Aštuntokas Karolis labai gerai sprendė užduotis, bet pasiekęs langelį „Prizas“, nusprendė nebetęsti kovos ir pasiėmė prizą.

Pasibaigus varžytuvėms paaiškėjo, kad trečiosios komandos dalyviai, kurioje buvo mūsų Karolis ir penktokas Laurynas, užėmė pirmąją vietą. Sveikiname! Visi mokiniai patyrė gerų emocijų ir įspūdžių. Kitais metais tokia viktorina vyks mūsų mokykloje.

Informavo 6 klasės mokinė Gabrielė Jasmontaitė

isvyka i usenus

Vasario 7d. Katyčių pagrindinės mokyklos bibliotekoje vyko literatūrinė valandėlė ,,Apšerkšniję mūsų žiemos“ 1-4 klasių mokiniams. Mokiniai žiūrėjo bibliotekininkės Vandos Valaitienės paruoštas skaidres ,, Katyčių pasaka“ ir grožėjosi miestelio žiemos vaizdais, klausėsi bibliotekininkės skaitomų lietuvių poetų eilėraščių apie žiemą ir patys skaitė eilėraščius. Mokiniai išsakė savo nuomonę kas įdomiau: žiūrėti skaidres ar klausytis eilėraščių. Nuomonių buvo įvairių.

Mokiniai atsakinėjo į bibliotekininkės užmintas mįsles, išgirdo lietuvių liaudies patarlių ir posakių apie žiemą. Renginukas pasibaigė žaidžiant mokinių pamėgtą žaidimą ,,Sugedęs telefonas“, tema: ,,Žiema“.

Bibliotekininkė Vanda Valaitienė

20190207 092921

20190207 0936010

20190207 100820

Vasario 5 dieną mūsų mokykloje vyko 9 ir 10 klasės mokinių  pamoka – susitikimas su  „Misija Sibiras‘18”dalyviais Matu Toliušiu ir Domu Miciulevičiumi. Misijos dalyviai mokiniams papasakojo, kad 2018 metais į Kazachstano Respubliką vyko net dvi  ekspedicijos grupės (iš viso 24 žmonės). Jie buvo atrinkti iš beveik 1000 kandidatų.

Per 11 ekspedicijos dienų komanda iššukavo 16 bendrų miestų kapinių, kuriose skaitydami antkapių užrašus ieškojo lietuviškų pavardžių ir užrašų. Jiems pavyko surasti, inventorizuoti ir sutvarkyti beveik 200 lietuviškų kapų.

Ne mažiau svarbus darbas buvo memorialų tvarkymas. Buvusiose lagerių teritorijose lietuviai ir kitų tautų atstovai buvo laidojami masinėse kapavietėse.

Taip pat Kazachstane iškilo 6 nauji lietuviški kryžiai, vienas iš jų buvo pagamintas ir perduotas ekspedicijai Karagandos lietuvių bendruomenės. Aukščiausias Saranėje šalia 2 partizanų kapų pastatytas kryžius siekė net 4,8 m.

Matas ir Domas net keletą kartų mokiniams pabrėžė, kad projektas „Misija Sibiras“ –  pilietiškumo ugdymo projektas, kurio metu ekspedicijos keliauja į Sibirą, tvarko mūsų tautiečių kapines bei susitinka su Sibire tebegyvenančiais lietuviais.

Pabaigoje susitikimo, ekspedicijos dalyviai atsakinėjo į klausimus. Mokiniams ypač buvo svarbu sužinoti, ar gali vykti nepilnamečiai.

Manau, kad mokiniams Mato ir Domo išsakytos mintys, paskatino juos susimąstyti, pagalvoti apie primirštas vertybes.

Istorijos mokytojas metodininkas Algimantas Valaitis

20190205 103114